Solární regulátor MPPT Antik Water Heater PWH 01 V3 3kW (pro fotovoltaický ohřev vody)

Solární regulátor MPPT Antik Water Heater PWH 01 V3 3kW (pro fotovoltaický ohřev vody)

Novinka

10 990 Kč
9 083 Kč bez DPH

Hlavní sklad:

 0 ks

Externí sklad:

 > 50 ks

Fotovoltaický ohřev vody je efektivní způsob využití solární energie pro domácnosti a chaty. Stačí namontovat fotovoltaické panely na střechu a připojit k vašemu stávajícímu bojleru na teplou vodu. Teplá voda bude ohřívána ze slunce, v případě že jej nebuVíce

Výrobce:ANTIK Technology
Kód

A500007101

Part No.

ANTIKV3

Záruka
24 měsíců
DPH
21%
Hodnocení produktu
Hodnoceno 0x

Možná vás bude zajímat

5
  Kód Název produktu Výrobce Status     Cena s DPH Cena bez DPH Dostupnost  
PV symbol na fotovoltaiku 75x105 mm UV lamino - matné A500006660 PV symbol na fotovoltaiku 75x105 mm UV lamino - matné
MHPower Solar
 
14 Kč
12 Kč bez DPH
Rozvaděč VCX PROFI T2 (C) DC 1000V pro 1 string IP65 certifikovaný A500006586 Rozvaděč VCX PROFI T2 (C) DC 1000V pro 1 string IP65 certifikovaný
VCX Power
 
3 361 Kč
2 778 Kč bez DPH
Kabel solární prodlužovací, 2x MC4 konektor, délka 10m, 4mm2 A500004364 Kabel solární prodlužovací, 2x MC4 konektor, délka 10m, 4mm2
Carspa
 
440 Kč
364 Kč bez DPH
Solární konektory Sunpulse MC4 2,5 až 6mm2 (1pár) k fotovoltaickým panelům A500000235 Solární konektory Sunpulse MC4 2,5 až 6mm2 (1pár) k fotovoltaickým panelům
Sunpulse
 
29 Kč
24 Kč bez DPH
Konektor 2 AC výstup pro Antik Water Heater V3 A500007105 Konektor 2 AC výstup pro Antik Water Heater V3
ANTIK Technology

N

771 Kč
637 Kč bez DPH

Popis a parametry

Fotovoltaický ohřev vody je efektivní způsob využití solární energie pro domácnosti a chaty. Stačí namontovat fotovoltaické panely na střechu a připojit k vašemu stávajícímu bojleru na teplou vodu. Teplá voda bude ohřívána ze slunce, v případě že jej nebude v daný den dostatek, zařízení přepne ohřev na 230V síť. Systém nevyžaduje složité úpravy akumulačního zásobníku a lze jej ovládat pomocí mobilní aplikace. Pro různé ovládání a nastavení měniče je k dispozici bezplatná aplikace ANTIK Smart Home (Android a iOS).

Chytrý solární měnič, který nabízí efektivní přímé napájení bojleru ze slunce. Nová vylepšená VERZE 3 (3.generace) velmi úspěšného modelu V2, navíc se dvěma AC výstupy, zálohou hodin při výpadku napájení, přepínacím relé 40A (naddimenzované)!

Měnič má možnost nastavení výkonu 2 000 - 3 000 W. Jednotka je koncipována pro vstupní napětí 0 až 400 V DC / 16A max. s ohledem na provozní napětí topné patrony bojleru. Vzhledem k tomu, že je bojler v podstatě čistě ohmická zátěž, je výkon zpracováván prakticky od prvního vyrobeného wattu.

Splňuje podmínky dotačního programu NZÚ light 2024 bez nutnosti dalších rozvaděčů se stykačovou kombinací nebo jiných způsobů dodatečného přepnutí síť/FVE. Zařízení podle nastaveného režimu napájí přímo bojler z produkce solárních panelů bez zbytečných ztrát.

Optimální kombinace solárních panelů s tímto měničem v praxi jsou čtyři až šest panelů o výkonu 450-550 W každý, což odpovídá celkovému výkonu 2 – 2,7 kW.

Hlavní vlastnosti
•  Automatické přepínání mezi FV a sítí s prioritou FV ohřevu.
•  2 invertorové výstupy + teplotní čidlo.
•  Možnost zálohy ohřevu ze sítě 230V.
•  Vzdálené ovládání přes síť WiFi s bezplatnou aplikaci Smart Home.
•  Okamžité hodnoty napětí, proudu a výkon panelů.
•  Graf výkonu a teploty vody s roční historií.
•  Monitoring teploty vody v bojleru na dálku.  
•  Volitelný výkon měniče 2 000 - 3 000 W.
•  Teplota vody v bojleru / zásobníku.
•  Sdílení zařízení s jiným uživatelem.
•  Přehledné uživatelské rozhraní.
•  Vzdálená aktualizace firmwaru.
•  Denní vyrobená energie.
•  Smart chlazení pro zvýšení výkonu až na 3kW.

Obsah balení:
• ANTIK Water Heater PWH 01 V3
• Držák na zeď a šrouby k uchycení
• Teplotní čidlo s kabelem - délka 3 metry
• Zásuvka 230V s kabelem - délka 1 metr
• Vidlice 230V s kabelem - délka 1 metr
• Dárkový kupón na sledování ANTIK TV na 6 měsíců zdarma
• CZ manuál

Představení regulátoru Antik Water Heater V3
- Efektivní způsob využití fotovoltaiky pro domácnosti a chaty s nejrychlejší návratností je fotovoltaický ohřev vody. Stačí namontovat fotovoltaické panely na střechu, připojit ANTIK PV Water Heater a k němu váš aktuální bojler na teplou vodu.
- Regulátor Antik Water Heater PWH 01 V3 je z výroby nastavený na výkon 2000 Watt a v menu měniče lze nastavovat-zvýšit výkon po 50 Wattech až do 3000 Watt a to díky aktivnímu smart chlazení s ventilátorem. Ventilátor má řízené otáčky, od 40°C uvnitř zařízení se začne točit na minimálních otáčkách, při 60°C jde na maximálních otáčkách. Pokud teplota dále stoupá, začne se omezovat výkon. K regulátoru je dodáváno teplotní čidlo (snímač), díky kterému je možné nastavit konečnou teplotu.
- Antik Water Heater má podporu MPPS (Maximum Power Point Searching) - v pravidelných intervalech střídač prohledá kompletní charakteristiku panelů, pokud se objeví dva body, kde by MPPT mohlo pracovat, vybere ten s větším výkonem. Vhodné například, pokud je část panelů zastíněná.
- Systém nevyžaduje žádný výrazný zásah do akumulačního zásobníku. Je možné jej ovládat a sledovat pomocí mobilní aplikace.

Sekundární výstup
Antik Water Heater verze 3 obsahuje možnost připojit sekundární výstup přes třípólový konektor, který je chráněn vodotěsnou krytkou. Pro připojení výstupu je třeba dokoupit konektor na kabel (kód produktu 566604), který je volitelným příslušenstvím ke střídači (není součástí balení).

2x AC výstup - provoz
- Solární střídač přepne ohřev na sekundární výstup v případě, že teplota vody na externím čidle dosáhla nastavené teploty pro ohřev fotovoltaikou nebo i v případě, že obvod byl odpojený termostatem (zařízení detekuje nulový proud).
- Druhý výstup zůstane zapnutý do doby, než teplota na externím čidle neklesne o 5 stupňů pod nastavenou teplotu pro fotovoltaiku. Pokud v době přepnutí na druhý výstup je detekován nulový proud (výstup není zapojen) zařízení se přepne zpět na první výstup a nebude přepínat na druhý výstup. Funkce zálohy ze sítě na druhém výstupu není podporována.

Jak se rozhodnout při výběru?
- Ohříváte-li vodu klasickým akumulačním bojlerem, stačí jej doplnit o měnič na ohřev vody, na který se přímo napojí 5ks fotovoltaických panelů a 8 měsíců v roce ohříváte vodu zdarma. V případě nepříznivého počasí se ohřev přepne automaticky

3 provozní režimy
FVE (PV) režim - funkce, kdy je využívána pouze energie solárních panelů.
Síť (AC) režim - funkce, kdy je využívána energie pouze z rozvodné sítě.
AUTO režim - funkce, kdy zařízení pracuje zcela autonomně a může zajistit dostatek teplé vody po celý rok.
 
Sledování teploty vody - SOLÁRNÍ REŽIM a ZÁLOŽNÍ REŽIM
Regulátor ANTIK zajišťuje sledování správné teploty vody v bojleru podle vašeho nastavení. Je možné použít čistě solární režim nebo záložní režim 230V pro případ, že voda v bojleru není dostatečně ohřátá.

SOLÁRNÍ REŽIM
V solárním režimu je parametr povolení zálohování sítě nastaven na hodnotu NE, a proto jsou všechny teploty a časy související se zálohováním ignorovány. Voda se bude ohřívat pouze během dne a na teplotu podle parametru s názvem „Fotovoltaika“ (nebo dokud nebude přerušena termostatem bojleru).
Popis jednotlivých bodů průběhu teploty:
1. Po východu slunce začne teplota v bojleru stoupat.
2. Když teplota vody dosáhne požadované hodnoty, ohřev se přeruší.
3. Pokud teplota vody v průběhu noci klesne na jakoukoli nízkou hodnotu, nebude voda do následujícího dne nijak ohřívána.

REŽIM SE ZÁLOHOU
V režimu se zálohováním je parametr povolení zálohování ze sítě nastaven na hodnotu ANO, v takovém případě zařízení začne spravovat teploty zálohování, čas spuštění a dobu trvání zálohování. K dispozici jsou dvě záložní teploty. Horní teplota (Backup Off) nastavuje teplotu, při které se v případě zálohování vypne vytápění. Dolní teplota (Backup On) nastavuje teplotu, pod kterou se aktivuje zálohování při poklesu teploty vody. Čas spuštění a doba trvání zároveň určují interval, kdy bude zálohování aktivní. Mimo tento interval se zálohování neaktivuje, ani když teplota klesne pod spodní teplotu.
Popis jednotlivých teplotních bodů:
1. V noci teplota vody klesá, ale nedosáhla nižší teploty.
2. Během dne se teplota začne zvyšovat ohřevem fotovoltaiky.
3. Po dosažení teploty pro fotovoltaiku se ohřev přeruší.
4. Po velkém odběru teplé vody teplota výrazně klesne, a protože klesla pod spodní hranici a byla v intervalu aktivní zálohy, aktivuje se záloha a voda se začne ohřívat z 230V.
5. Teplota vody dosáhla horní teploty pro zálohování a ohřev ze sítě 230V se vypne.

Další výhody a doplňkové funkce
Kromě těchto základních výhod má zařízení tyto doplňující funkce:
Vzdálený dohled přes síť WiFi a aplikaci Antik Smart Home.
Monitoring teploty vody v bojleru na dálku.
Možnost zálohy ohřevu ze sítě 230V.
Přehledné uživatelské rozhraní.

Na napájení ze sítě, vše bez nutnosti řešit administrativu spojenou s připojením on-grid nebo hybridního systému.

S důrazem na bezpečnost a účinnost
Zařízení obsahuje MPPT měnič, který přeměňuje vstupní DC napětí na výstupní AC s frekvencí 50Hz, což je nutné ze tří důvodů:
1. Ochrana termostatu topného tělesa před spálením kontaktů elektrickým obloukem při odpojování zátěže, kterou protéká DC proud.
2. Zabránění elektrolýze vody v případě nedokonalé izolace topného tělesa.
3. Zároveň MPPT algoritmus maximalizuje aktuální výkon panelů.

Fotovoltaické panely
Pro volbu počtu panelů je kromě jejich výkonu důležité přiblížit se hodnotě 230 VDC na výstupu panelů při plném zatížení. Takový počet panelů se doporučuje pro dosažení maximálního výkonu:

• 4 - 5 x 550 Wp - max.výkon sestavy: 2200 - 2750 Wp
• 5 - 6 x 450 Wp - max.výkon sestavy: 2275 - 2730 Wp
• 5 - 6 x 415 Wp - max.výkon sestavy: 2075 - 2490 Wp

V praxi je optimální kombinace 4 až 7 solárních panelů o výkonu 400-550 Wp. Regulátor Antik Water Heater je koncipován pro vstupní napětí 0 až 400 V DC s ohledem na provozní napětí topné patrony bojleru. Vzhledem k tomu, že je bojler v podstatě čistě ohmická zátěž, je výkon zpracováván prakticky od prvního vyrobeného Wattu.

Kolik fotovoltaických panelů potřebuji ?
- Při výběru fotovoltaických solárních panelů dodržte několik zásad. Pokud budete vybírat typ a počet panelů, tak když budete mít méně panelů tak s větším napětím, když více panelů tak s nižším napětím. Pozor - nepodceňujte ochranu přepětím, odpojovač DC, pojistkovou ochranu a uzemnění.
- Celkový výkon panelů by měl být cca shodný nebo vyšší jako je příkon spirály v bojleru. Je důležité nepřetěžovat spirálu vysokým napětím.
- Při nižším výkonu bude vše fungovat také, ale sníží se šance na plné nahřátí čistě z panelů v zatažených dnech. Obvláště pak v zimním období.
- Počet panelů (zapojené v sérii/za sebou) volte takový, aby panely v součtu poskytovaly přibližně napětí spirály.
-
Maximální napětí panelů (Vmax) bez zatížení (napětí naprázdno – Voc) nesmí ani v mrazu, kdy je napětí znatelně vyšší, překročit maximální dovolené vstupní napětí měniče!

Mobilní aplikace ANTIK Smart Home - možnosti
- Aplikace Antik SmartHome je volně k dispozici pro operační systémy Android a iOS. Stáhnout si ji můžete z Google Play pro systém Android nebo z Apple App Store pro systém iOS.

Sledovat veličiny:
• Okamžité hodnoty napětí, proudu a výkonu panelu
• Teplotu vody v kotli / zásobníku
• Teplota zařízení
• Denně vyrobená energie
• Celková vyrobená energie
• Graf výkonu a teploty vody s roční historií
• Aktuální provozní režim (síť, solární energie, vypnuto)

Nastavovat veličiny:
• Omezit maximální výkon
• Nastavení požadované teploty vody
• Nastavte čas přepnutí ohřevu na 230V
• Zapnutí/vypnutí měniče

Automatizace:
• Vytvářejte automatické akce na základě hodnot jednotlivých proměnných a ovládejte další zařízení v domácnosti (zásuvky, žárovky atd.).

Servis:
• Sdílení zařízení s jiným uživatelem
• Vzdálená aktualizace firmwaru v zařízení

Aktivní chlazení ventilátorem
Solární regulátor MPPT Antik Water Heater má aktivní chlazení s ventilátorem pro zvýšení výkonu až na 3kW. Ventilátor má řízené otáčky, od 40°C uvnitř zařízení se začne točit na minimálních otáčkách, při 60°C jde na maximálních otáčkách. Pokud teplota dále stoupá, začne se omezovat výkon.
K regulátoru je dodáváno teplotní čidlo (snímač), díky kterému je možné nastavit konečnou teplotu. 

Nejčastější kladené otázky a odpovědi na ně...
1. Je potřeba Wi-Fi síť?
-
Měnič funguje bez Wi-Fi sítě, ale pokud chcete používat aplikaci, je potřebná Wi-Fi síť.

2. Může se přes aplikaci přihlásit více lidí?
- Ano, v aplikaci se nastaví sdílení měniče.

3. Pokud vypadne síť – ztratí se nastavení v regulátoru?
- Ne, nastavení měniče je uloženo v paměti.

4. Nastavení času pro ohřev vody ze sítě: jak toto nastavení funguje?
-
Je-li nastavení 00:00 je vypnutý back up. Nastavíte-li čas např. 16:21 - je-li v tomto čase teplota vody nižší než je přednastavená hodnota Backup Temp, tak se zapne back up ze sítě na 3 hodiny a nebo do dosažení nastavené teploty.

5. Lze nastavovat vzdáleně?
-
Ano, přes aplikaci.

6. Pokud nejde síť, ohřívá regulátor vodu?
-
Ne, síť je potřebná.

7. Mezi regulátor a bojler se má umisťovat jistí prvek nebo může být na přímo?
-
Na DC straně, doporučujeme umístit přepěťovou ochranu. Na AC stranu se nic už nedává.

8. Jaké je prosím minimální napětí pro spuštění stringu a MPPT? A jde o měnič, který třeba DC 180V z panelů změní na AC 230V na výstupu nebo jen střídač, který udělá na výstupu AC napětí stejné jako je vstupní DC?
-
Měnič na výstupu nedělá 230V. Vyrábí takzvaný hranatý proud vhodný pouze pro odporové spotřebiče, kterými jsou spirály, vařiče, rychlovarné konvice, elektrické ohřívače. Nevyrobí to sinusoidu a na AC straně je takové napětí jako na DC straně. Co se týká min napětí. V podstatě nemá min napětí, umí fungovat i na 1 panel, ale jeho výkon bude limitován. Abyste se dostali k optimu, to znamená dostat s výkonem panelu maximum, tak podle našich zkušeností nejlépe funguje kombinace 5 x 440 Wp panel. Tam součtem napětí se dostáváme k 200V - 250V a to je optimální stav.

9. Jaký výkon může mít topná patrona v bojleru?
-
Doporučujeme 2kW, 2,5kW ale teoreticky naprosto jedno jaký. Pokud je menší např. 1,5kW umíte v aplikaci nastavit max. 1,5kW je-li např. 3kW, tak prostě Vám měnič dodá pouze tolik kolik dokáže.

10. Jaký reálný výkon v panelech můžeme na střídač pověsit?
-
Doporučujeme max. 2,5 kW z DC strany. My máme zkušenost s 4x550, 5x550, 6x550Wp panely (3,3kW) a běží to krásně. Také 5x440Wp – tohle je asi ideální řešení. Ale také ideální je 6x330Wp.

11. Střídač omezí výkon na 2kW když je výkon větší?
-
Ne, střídač omezí výkon pouze pokud je přehřátý, přetížený. Je potřeba dodržet při instalaci správnou vzdálenost od blízkého okolí.

12. Dokáže střídat napětí na panelech i zvýšit na úroveň 230V nebo jen snížit?
-
Funguje tak, že umí vytěžit maximum z každého počasí. Každou vteřinu přepočítává poměr voltů a ampérů a nastavuje nejlepší parametr. Pokud vidí, že padají volty, ubírá proud a tak naopak. Vyhodnocuje aktuální situaci tak, aby do spirály šel maximální výkon.

13. Nedaří se přihlásit do aplikace?
-
Kontaktovat technickou podporu.

Pozor systémová změna - Antik Water Heater V3 - nový upgrade firmwaru na verzi 1.31 z důvodu vylepšení zařízení.
•  Vylepšila se komunikace s aplikací a přibyla i nová funkce!
•  Nová systémová změna je z důvodu ochrany před nechtěným stisknutím tlačítek na displeji.
•  Po několika sekundové nečinnosti, displej sám zhasne, odpojí všechna tlačítka a uvede se do spánku.
•  K aktivaci uspaného displeje na měniči je nyní potřeba stisknout obě šipky na měniči najednou!

Technické specifikace

Kategorie: Ohřev TUV
AC vstup: 230 VAC, max. 16A
DC vstup: 0-400 VDC, max. 16A
AC výstup: 0-250VAC 50Hz
obdélníkový průběh
vhodné jen pro odporovou zátěž!
MPPT měnič: volitelný výkon měniče 2000 - 3000 W (nastavitelný po 50 Wattech)
Účinnost větší než 98.5%
Uživatelské rozhraní: 2.5” OLED displej
dotyková tlačítka
RS485
Wi-Fi Antik Smart Home aplikace (Android, iOS)
Způsob montáže: Nástěnná montáž pomocí přibalené konzoly
Průměr čidla: 50mm
Rozměry: 160 x 160 x 80mm
Hmotnost: 2 kg
Provozní teplota: -20 až +60°C
Krytí: IP31
Chlazení aktivní - smart cooling
DC připojení MC4
Certifikace CE, TUV

Parametry

Bezdrátové vlastnosti

Integrovaná WiFi: Ano
Integrovaný Bluetooth: Ne

Rozhraní a konektory

Připojení solárního panelu: Ano
Délka kabelů [cm]: 100
Komunikační port: Ano
Konektory: MC4
Sériový port: RS-485

Napájení

Solární regulátor: Ano
Výkon [W]: 3000
Účinnost [%]: 98,5
Vstupní napětí [V]: 230
Výstupní napětí [V]: 230

Fyzické charakteristiky

Provedení: Na zeď
Stupeň krytí: IP31
Použití: Vnitřní
Provozní teplota [°C]: -20 až 60
Hmotnost [g]: 2000
Šířka [mm]: 160
Výška [mm]: 160
Hloubka [mm]: 80
Barva: Bílá

Obecné

Technologie: MPPT

Zobrazení

Integrovaný displej: Ano

Související dokumenty

Manual SK
Manual SK

Dotaz k produktu

Váš e-mail
Dotaz
Odeslat dotaz

Kontaktujte nás!

491 041 044