abctechMAGNáš magazín ze světa techniky

Nejnovější

Co jsou baterie LiFePO4?

Poradna 21.9.2023

Baterie LiFePO4 jsou typem lithiových baterií, které jsou složeny z lithia, železa a fosfátu. Existuje pro ně mnoho perfektních aplikací - používají se v lodích, solárních systémech, vozidlech a dalších. Baterie LiFePO4 neobsahují kobalt a stojí méně než většina jejich alternativ (v dlouhodobém horizontu). Nejsou toxické a vydrží déle. Jedna z předností je jejich nízká hmotnost.

LiFePO4 akumulátory: ideální volba pro fotovoltaiku?

Poradna 13.9.2023

Pokud máte doma fotovoltaický systém, nebo o něm uvažujete, jistě vás zajímá, jak optimálně využít energii, kterou vyrobíte ze slunce. Jednou z možností je instalace bateriového úložiště, které vám umožní akumulovat přebytečnou elektřinu a použít ji v době, kdy slunce nesvítí. Na trhu existuje několik typů baterií, které se liší svými vlastnostmi, cenou a životností. V tomto článku se zaměříme na jeden z nich - LiFePO4 akumulátory.

Power-over-Ethernet: Finální rozklíčování všech standardů

Poradna 11.9.2023

Už se Vám někdy stalo, že jste zařízení, které je uzpůsobeno pro napájení pomocí datového kabelu, připojili, ale nic se nestalo, ba co hůře, přestalo fungovat úplně? V tomto článku si představíme standardy a způsoby využití PoE, jejich technickou funkčnost a jak zjistit, který adaptér je vhodný právě pro Vaše zařízení.

Jak vybrat malou větrnou elektrárnu?

Poradna 27.7.2023

Zvyšující se ceny energií nás stále více nutí přemýšlet o tom, jak snížit vlastní spotřebu a ušetřit na energiích. Pokud máte malou chatičku, kde již máte instalovaný malý solární systém a chcete jej doplnit o větrnou elektrárnu, nebo zkrátka jen pro radost z výroby zelené energie si pořídit něco, co vám bude drobný spotřebič pohánět zdarma, je pro vás mini větrná elektrárna ideální volbou. V tomto článku naše odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků, kteří přemýšlí nad výběrem mini větrné elektrárny.

Představení produktu: TP-Link TL-SG3428X-UPS JetStream Switch s UPS

Představujeme 22.6.2023

TP-Link TL-SG3428X-UPS JetStream Switch s UPS je vynikajícím síťovým přepínačem, který nabízí pokročilé funkce. Jeho kombinace vysoké propustnosti, robustního provedení a integrovaného záložního zdroje přináší jistotu provozu sítě.

Představení produktu: Solight bateriová WIFI kamera se solárním panelem

Představujeme 22.6.2023

Bateriová WIFI kamera se solárním panelem od výrobce Solight je inovativní zařízení, které nabízí bezproblémové monitorování prostřednictvím snadného připojení a výkonného solárního panelu. Tato kamera je vhodná pro venkovní použití díky svému krytí IP65.

Recenze produktu: Mini DC UPS

Otestovali jsme pro vás 22.6.2023

Domácí záložní zdroje jsou stále rozvíjejícím se segmentem. Pokud však chceme zálohovat pouhou bezpečnostní kameru, či domácí WiFi router, moc dostupných řešení k dispozici není. MHPower je napájecí adaptér a Mini UPS 2 v 1.

Měniče napětí: modifikovaný nebo čistý sinus?

Poradna 27.6.2023

U měničů napětí se setkáváme nejčastěji se dvěma druhy sinusových průběhů, které lze najít na výstupní zásuvce 230V. Častým dotazem před nákupem měniče napětí je, zda potřebuji modifikovaný nebo čistý sinus. Co znamená čistý sinus? Co znamená modifikovaný sinus?

Contact us!

491 041 044