abctechMAGNáš magazín ze světa techniky

Nejnovější

Jak vybrat solární regulátor?

Poradna 14.3.2024

Poté co si vyberete vhodný solární panel, jehož výběrem provázíme v článku Jak vybrat solární panel?, je nutné vhodně dimenzovat také solární regulátor, bez kterého by solární panel nemohl správně a bezpečně dobíjet baterii.

Jak vybrat solární panel?

Poradna 13.3.2024

Solární panely se používají zejména v místech bez přístupu k elektrické energii. V tomto článku si ukážeme, jak snadno určit potřebný výkon solárního panelu, abychom mohli své spotřebiče napájet ze solárních panelů i v místech bez el. energie např. karavan, chata, loď apod.

Hyrite představuje revoluční řadu TLG napájecích zdrojů pro LED osvětlení

Představujeme 29.1.2024

Hyrite představuje revoluční řadu TLG napájecích zdrojů pro LED osvětlení. Společnost Hyrite, která se již od roku 1993 specializuje na výrobu LED napájecích zdrojů a dodává své produkty do mnoha prestižních projektů po celém světě, jako je například osvětlení na mezinárodním letišti v Hongkongu, nyní přichází s jedinečným řešením pro moderní osvětlení.

Nabíjení olověných akumulátorů

Poradna 29.1.2024

Nabíjení olověných akumulátorů je kritický proces, který vyžaduje správné řízení a dodržování specifických parametrů, aby se zajistila dlouhá životnost a optimální výkon baterie. Jeden z klíčových aspektů, které je třeba vzít v úvahu, je nabíjecí proud, který musí být přizpůsoben kapacitě akumulátoru.

Co jsou baterie LiFePO4?

Poradna 21.9.2023

Baterie LiFePO4 jsou typem lithiových baterií, které jsou složeny z lithia, železa a fosfátu. Existuje pro ně mnoho perfektních aplikací - používají se v lodích, solárních systémech, vozidlech a dalších. Baterie LiFePO4 neobsahují kobalt a stojí méně než většina jejich alternativ (v dlouhodobém horizontu). Nejsou toxické a vydrží déle. Jedna z předností je jejich nízká hmotnost.

LiFePO4 akumulátory: ideální volba pro fotovoltaiku?

Poradna 13.9.2023

Pokud máte doma fotovoltaický systém, nebo o něm uvažujete, jistě vás zajímá, jak optimálně využít energii, kterou vyrobíte ze slunce. Jednou z možností je instalace bateriového úložiště, které vám umožní akumulovat přebytečnou elektřinu a použít ji v době, kdy slunce nesvítí. Na trhu existuje několik typů baterií, které se liší svými vlastnostmi, cenou a životností. V tomto článku se zaměříme na jeden z nich - LiFePO4 akumulátory.

Power-over-Ethernet: Finální rozklíčování všech standardů

Poradna 11.9.2023

Už se Vám někdy stalo, že jste zařízení, které je uzpůsobeno pro napájení pomocí datového kabelu, připojili, ale nic se nestalo, ba co hůře, přestalo fungovat úplně? V tomto článku si představíme standardy a způsoby využití PoE, jejich technickou funkčnost a jak zjistit, který adaptér je vhodný právě pro Vaše zařízení.

Jak vybrat malou větrnou elektrárnu?

Poradna 27.7.2023

Zvyšující se ceny energií nás stále více nutí přemýšlet o tom, jak snížit vlastní spotřebu a ušetřit na energiích. Pokud máte malou chatičku, kde již máte instalovaný malý solární systém a chcete jej doplnit o větrnou elektrárnu, nebo zkrátka jen pro radost z výroby zelené energie si pořídit něco, co vám bude drobný spotřebič pohánět zdarma, je pro vás mini větrná elektrárna ideální volbou. V tomto článku naše odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků, kteří přemýšlí nad výběrem mini větrné elektrárny.

Kontaktujte nás!

491 041 044